Obec Dlouhý Újezd

Úvodní stránka > Články > Podrobnosti záznamu

Lukáš Sponner je mistr ČR v terénní lukostřelbě

Napsáno: 07.10.15          Autor: Juran Jaroslav          

V překrásném prostředí zámeckého parku Kozel o víkendu 26.9.2015 a 27.9.2015 proběhlo 24.MČR v terénní lukostřelbě dospělých a dorostu. Jediným zástupcem z Lukostřeleckého klubu Tachov byl Lukáš Sponner, kluk z naší obce, soutěžil v kategorii kadeti holý luk. Celkově se zúčastnilo rekordních 112 závodníků z celé České republiky.

V sobotu v kvalifikačních soubojích skončil Lukáš Sponner ve své kategorii na prvním místě. Střílelo se na 24 terčů od 5m až do 40 m umístněných v náročných pozicích členitého terénu. Druhý den, v neděli se už střílelo semifinále a finále. Lukáš si vybojoval zlatou medaili a stal se mistrem České republiky kadetů holý luk v terénní lukostřelbě pro rok 2015. Stříbro získal Petr Lisník z Lapačky Šenov a bronz Matěj Šebesta, také z Lapačky Šenov. Bylo to úspěšné zakončení letošní lukostřelecké sezóny.

Celkově získal Lukostřelecký klub Tachov v mistrovských soutěžích za rok 2015 tři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Z toho Lukáš má stříbro z halové lukostřelby MČR v Hradci Králové a v neděli získal na MČR v terénní lukostřelbě zlato. Lukostřelba ho moc baví, poctivě trénuje, nevynechal jediný trénink. To se mu vyplatilo a patří mezi nejlepší v republice. Dobře reprezentuje svůj klub a také naši obec. Všichni co ho znají, ví, že je z obce Dlouhý Újezd. Od listopadu začínají halové soutěže, které vyvrcholí v březnu 2016 mistrovstvím ČR. Věřím, že svou pílí a poctivými tréninky Lukáš dosáhne opět pěkných výsledků.

Juran Jaroslav, trenér  a předseda Lukostřeleckého klubu Tachov

Datum vytvoření předlohy k tisku: 01:24:08 16.07.24
Původní odkaz: dlouhyujezd.cz/?n=7&cln=28
Copyright © 2013, Obec Dlouhý Újezd