Obec Dlouhý Újezd

Úvodní stránka > Články > Podrobnosti záznamu

Děti i dospělí Lukostřelců Českého lesa pomalu ukončují závodní halovou sezónu, a jsou velmi úspěšní

Napsáno: 10.03.16          Autor: Ing. Jana Kolihová          

V sobotu 5.3.2016 byly děti z lukostřeleckého klubu Lukostřelci Českého lesa hned na dvou lukostřeleckých klání, a byly úspěšné.

Lukáš Kučerka, jeden z nejmladších a nejnovějších členů klubu, zakončil jarní prázdniny na Přeboru žactva do 10 let v Šanově. Z celkového počtu 41 střelců z 11 klubů z celé ČR, ve své kategorii skončil Lukáš na krásném 4.místě, s tím, že na 3.místo mu scházelo pouze 5 bodů a na 2.místo 6 bodů. Lukášovi patří velká pochvala.

V sobotu 5.3.2016 také končila dlouhodobá halová soutěž Chrástecké šípy, které se naše děti účastnily až na vyjímky postupně všechny. Od prosince v Chrástu o víkendech probíhají halové lukostřelecké závody, které jsou samozřejmě evidovány do celostátního žebříčku. Navíc pořadatel má vloženou soutěž, kdo se zúčastní aspoň 3x bude vyhodnocen při posledním setkání, takže 5.3.2016 se vyhodnocovalo, a naše děti si to užily – Nicole Suttá – první v kategorii holý luk,starších žákyň, Miroslav Kofl byl na 2.místě mezi staršími žáky. Začínající Sabina Soustružníková skončila jako druhá mezi staršími žákyněmi. Všech pět závodů absolvoval Lukáš Obeda a Karolina Strapková. Lukáš Obeda si vybojoval mezi mladšími žáky 2. místo a nejúspěšnější byla Karolina Strapková, která letos přešla do kategorie mladších žákyň, takže střílí vzdálenost 18 m, loni pouze 10 m, a přesto je úspěšnou střelkyní. V Chrástu dostala medaili za 1.místo ve své kategorii mladších žákyň a zároveň pohár za nejlepší nástřel mezi mladším žactvem.

Dále se závodů v Chrástu účastnily děti, které zahájily lukostřelbu ve Stříbře a patří pod náš klub. Vzhledem k tomu, že tyto děti začaly s lukostřelbou v září, jely na první závody až v lednu 2016, nesplnily podmínku minimálně 3 závody a v celkovém vyhodnocení nebyly vyhodnocovány. Ráda bych tyto děti aspoň vyjmenovala: nejmladší Kristýna Mužíková, Jan Kolda, Klará Rottenbornová, Valeria Potapchnik, Lucie Dedková, Zdena Bunková.

Chrástecké šípy poctivě absolvovali také naši dospělí lukostřelci Vítězslav Langr a Roman Janča. Víťa získal medaili za 1. místo v kategorii veterán a pohár za nejvyšší nástřel. Roman v kategorii muži skončil na 3. místě.

V sobotu 19.3.2016 bude na MČR žactva v Humpolci bojovat o umistění Kajina Strapková a Lukáš Obeda, držíme jim všichni palce !!!!!!

 

 

Datum vytvoření předlohy k tisku: 01:31:07 16.07.24
Původní odkaz: dlouhyujezd.cz/?n=7&cln=30
Copyright © 2013, Obec Dlouhý Újezd