Obec Dlouhý Újezd

Aktuální počasí
Čas:08:48:48
Teplota [°C]:-2.5
Vlhkost [%]:88.4
Tlak [hPa]:877.1
Rychl. větru [m/s]:1.9
Směr větru:E
Aktuální stav vodojemu:
Čas:08:48:52
Stav:100 %
Dnes je 02.12.2023
Blanka
Úvodní stránka > Články > Podrobnosti záznamu

Lukostřelecké soustředění dětí na Žďáru

Napsáno: 22.08.15          Autor: Ing. Jana Kolihová          

Ve dnech 17.8 – 21.8.2015 proběhlo lukostřelecké soustředění dětí Lukostřelců Českého lesa Dlouhý Újezd v nádherné roubence ve Žďáru u Halže. Soustředění se zúčastnilo 9 dětí - Šebesta Pavel, Kofl Miroslav, Obeda Lukáš, Hicová Veronika, Suttá Nicole, Hutníková Natálie, Strapková Karolina, Mironov Denis a z Prahy k nám zavítal nejmladší lukostřelec Adam Škraňka, který se pravidelně s rodiči účastní závodů, které pořádají Lukostřelci Českého lesa. Jako trenérky dětí byly Kolihová Jana a Burešová Jaroslava, pomocníky na cokoliv byli Kolihová Lucie a Koliha Jiří.

Soustředění bylo především proto, aby se děti více poznaly a skamarádily, následně na opakování střelby z luku a teorie lukostřelby ( každý den byla lukostřelecká nauka), a také bylo zaměřeno na výuku méně známých sportovních aktivit ( ringo, petangue, baseball). Velmi si děti oblíbily Ringo, i když zpočátku jim dělalo problém kroužek zachytit. Vzhledem k tomu, že nám nejdřív pršelo, tak jsme jen chodili na procházky, jedna z procházek vedla i pomníčku Michala Kočandrleho, kam děti přinesly pomalované kamínky pro Michala na památku.

Každé ráno před snídaní se chodilo běhat, a když přestalo pršet byl i cyklovýlet na Broumov. Ve volných chvílích i po večerech děti hrály různé stolní společenské hry, které si měly s sebou přivézt ( monopoly, aktivity, scrable, labyrint). Nejoblíbenější hrou celého kolektivu byly určitě Aktivity. Po večerní hygieně byla vždy na spaní promítána „pohádka“.

Velkými kamarády a společníky všech dětí byli psi Bak a Bertík.

Přiložené obrázky:
Verze pro tisk          Zobrazeno: 25441x
Copyright © 2013, Obec Dlouhý Újezd          Mapa stránek          Informace ze zákona          Zpět na začátek          Poslední úprava: 09:23 16.11.