Obec Dlouhý Újezd

Aktuální počasí
Čas:20:08:11
Teplota [°C]:14.6
Vlhkost [%]:59.9
Tlak [hPa]:1006.7
Rychl. větru [m/s]:0
Směr větru:SWW
Aktuální stav vodojemu:
Čas:20:07:47
Stav:100 %
Dnes je 12.06.2024
Antonie
Úvodní stránka > Články > Podrobnosti záznamu

Lukáš Obeda je Mistrem ČR v lukostřelbě, Karolina Strapková je třetí v republice

Napsáno: 24.03.16          Autor: Ing. Jana Kolihová          

Lukostřelecká mládež Lukostřelců Českého lesa tento víkend prožila v Humpolci na 24. MČR žactva v halové lukostřelbě.

V kategorii mladších žáků holý luk se zúčastnila Karolina Strapková a Lukáš Obeda. V sobotu proběhla kvalifikace ve které si Karolina vybojovala 2.místo, a Lukáš krásné 3. místo. V tuto chvíli nebylo stále ještě nic rozhodnuto, protože před sebou měli neděli, kdy probíhaly eliminační soutěže -  zjednodušeně řečeno, vyberou se střelci dle kvalifikace, a ve dvojicích soutěží proti sobě a postupují až do finále, čímž se určí pořadí.

Karolinu v eliminaci po vyrovnaném boji 4:6 ( 23:23, 16:17, 20:22, 27:14, 18:18 ) vyřadila Nela Mazuchová z SK Rapid Praha, která byla v závěru druhá. Karolina dál bojovala o 3.místo se Sárou Malinskou z SK Start Praha a tento souboj vyhrála 6:0, takže získala pěkné 3.místo v mladších žákyních v ČR.

V neděli při eliminacích měl Lukáš Obeda svůj velký den. Postupně porazil Jana Klementa (Jim Archery Club Kyšice) 7:3, Bohumíra Štěpničku ze stejného klubu 6:2, až došel do finálového souboje, stejně jako na podzimní republice ve Voticích, kdy tady ztroskotal, ale v Humpolci ho nikdo nezastavil. Ve finálovém souboji s Jakubem Tutschem z LK Tachov vyhrál 7:3 nejcennější kov - zlatou medaili a stal se Mistrem ČR mladších žáků pro halovou sezónu 2015-2016. „

„ Dá se říci, že u Lukáše byla načasovaná forma přesně na správnou chvíli. Ve správný čas prodal, to co v sobě má. Po celou halovou sezónu, kdy Luky pravidelně poctivě jezdil na závody do Chrástu jsme se potýkali s tím, že nebyl schopen na závodě podat stejný výkon jako při tréninku, a na MČR to přišlo, nástřely nedal pod 20, a v eliminaci udržel nervy. Přesně tak jak jsme to probírali při trénicích.“

Nezbývá než Lukáše i Karolinu pochválit, popřát jim, aby si úspěch užili a našli si v něm motivaci pro další tréninky. Zároveň bych chtěla poděkovat i obětavým rodičům, kteří během zimy jezdili s dětmi na halové závody do Chrástu, a absolvovali i dalekou cestu do Humpolce, aby jejich děti stanuly na stupních vítězů.

V dalších měsících se budeme věnovat lukostřelbě 3D, zábavné lukostřelbě, terénní lukostřelbě a na podzim nás čeká MČR v terénní lukostřelbě v Plzni. Také se chystáme s rodiči a dětmi na vodu a snad dáme dohromady opět o prázdninách lukostřelecké soustředění.

Přiložené obrázky:
Verze pro tisk          Zobrazeno: 23511x
Copyright © 2013, Obec Dlouhý Újezd          Mapa stránek          Informace ze zákona          Zpět na začátek          Poslední úprava: 16:44 10.06.